14:41

SKÓRA

PODSTAWY GŁADKIEJ, ŁADNEJ CERY
PROBLEMY PODCZAS WPROWADZANIA ZMIAN W PIELĘGNACJI
PRZEBYTE TERAPIE
TRZY KROKI DO PIĘKNEJ, ZADBANEJ CERY

39 komentarzy:

  1. ni emogę się doczekać aż tu pojawią się wpisy. dermatolog zalecił mi retinoidy, jednak się waham. Jest tyle efektów ubocznych...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety o leczeniu wewnętrznym zbyt wiele nie napiszę, ponieważ zażywam limecyklinę a nie typowe retinoidy doustne. Jeśli chodzi o leczenie zewnętrzne jestem już dość dobrze zaprawiona, także wpisów nie zabraknie :)

      Usuń
  2. Chciałabym się poradzić. Zastanawiam się nad kupnem tlenku cynku http://ecospa.pl/produkt/mikronizowany-tlenek-cynku

    W opisie producenta widnieje że można zrobić krem z filtrem dodając tlenek do bazy kremowej a można ten tlenek dodać swojego własnego kremu? Czy ta baza kremowa musi być jakoś specjalnie przygotowana?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zrobienie kremu z filtrem to wyższa szkoła jazdy i jest to bardzo skomplikowane. Tlenku cynku możesz dodać do pudru mineralnego i stworzyć podkład z wysoką zawartością filtrów fizycznych :) Będzie równie skuteczny jak krem z filtrem, a jest bardzo prosty w wykonaniu. :)

      Usuń
  3. na stronie napisano że wystarczy dodać odpowiednią ilość do bazy kremowej, nie wygląda na skomplikowane. Dlatego zastanawiam się czy by nie można dodać go po prostu do kremu którego na co dzien używam

    "aby otrzymać krem o SPF 15 dodaj do 100 g bazy kremowej EKOLOGICZNEJ 10 gram tlenku cynku." i już. Nie można tak zrobić z kremem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystko dokładnie należy odmierzyć, tlenek może się zbijać, będzie topornie rozprowadzał się po skórze i okropnie bielił skórę. Próbowałam zrobić kiedyś krem z filtrem, ale za każdym razem produkt miał okropną konsystencję. Nie wiem jak z bazą kremową od ecospa, ale ze swojego doświadczenia mogę polecić zrobienie zwykłego pudru, ochrona jest taka sama, a nawet lepsza.

      Usuń
  4. idąc za Twoją radą żeby używać SPF 50 ile powinnam dodać tego tlenku na jaką ilość pudru aby otrzymać własnie taki filtr?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Do 50 %(najlepiej 20-30%) filtrów fizycznych (tlenek cynku + dwutlenek tytanu) i 50% bazy. Bazą może być puder ryżowy, bambusowy, jedwabny, serecyt. Dawno nie robiłam już podkładu mineralnego i ciężko jest mi podać dokładne proporcje. Na serwisie kolorówka.com są podane receptury, jest to na pewno mniej skomplikowane niż zrobienie własnego filtru. :)

      Usuń
  5. ja mam tylko tlenek cynku, ten dwutlenek jest niezbędny?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety tak, jesli zależy Ci na skutecznej ochronie :(

      Usuń
  6. to w takim razie błędnie ecospa podaje że wystraczy dodać tlenek cynku do bazy kremowej?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Podaje dobrze, ale będzie to 10-20% stężenie tlenku cynku, ale chyba zależy Ci na wyższej ochronie ?

      Usuń
  7. Czyli to nie tak działa że dodając więcej tlenku cynku uzyskujemy wyższą ochronie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak działa, ale dodając sam cynk zrobisz pastę cynkową, a przy takich stężeniach +30% wymieszaj dwutlenek tytanu z tlenkiem cynku. Dodając samego cynku będziesz miała okropnie białą skórę (tlenek okropnie bieli). Możesz zrobić puder na bazie skrobi kukurydzianej z max. 20% stężeniem tlenkiem cynku. Jeśli się nie opalasz i nie wystawiasz celowo na słońce, nie potrzebujesz wyższej ochrony ;)

      Usuń
  8. co byś powiedziała o takim składzie "zmywacza" do oczu? aqua, propylene glycol, peg-40 glyceryl cocoate, sodium coceth sulfate, panthenol, sodium chloride, sodium benzoate, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U mnie by się nie sprawdził, nie lubię tego konserwantu na samym końcu, podobnie jest z glikolem propylenowym.. Makijaż oczu najlepiej zmyje olej i temu jestem wierna ;)

      Usuń
  9. to znowu ja ;) znowu przychodzę z pakietem pytań:

    1. czy po zmyciu makijażu olejem, nakładasz jeszcze krem pod oczy?

    2. ile należałoby nałozyć tego pudru z filrem aby osiągnąć ochronę SPF 50?

    3. czy umyłabyś tym twarz/włosy: aqua, sodium cocoamphodiacetate, sodium lauroyl sarcosinate, lauryl glucoside, coco glucoside, glyceryl oleate, glycerin, passflora oil, capric triglyceride, patchouli oil, parfum, xanthan gum, citric acid, sodium citrate, sodium hydroxymethylglycinate, ci 17200, benzyl benzoate, linalool, limonene, benzyl salicylate,

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. 1. Nie nakładam kremu pod oczy, jedynie dwa razy w ciągu tygodnia wklepuję olej jojoba z mleczkiem pszczelim.
      2. Trudno jest to określić, twarz powinna być delikatnie oprószona.
      3. Stawiam na krótkie składy, ten kosmetyk nie sprawdziłby się na mojej skórze. Czy na włosy - nie wiem, mam zawsze problem z doborem szamponu :(

      Usuń
  10. mozesz uzasadnić dlaczego olej jojoba z mleczkiem? i dlaczego 2razy w tyg? ja nakładam po prostu krem pod oczy na dzień i na noc

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie potrzebuję większej dawki nawilżenia, więc po co mam obciążać skórę ?:) A olej jojoba mam akurat na wykończeniu, mleczko pszczele wyjątkowo przypadło mi do gustu, świetnie nawilża ;)

      Usuń
  11. Ni ejestem pewna, czy gdzies o tym nie pisałas, ale czy woda termalna może zastąpić tonik?

    OdpowiedzUsuń
  12. To znowu ja i znowu mam pytanko: czy ożywałabyś mleczko pszczele po terminie? i drugie czy filtry nakładasz też pod oczy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ruby, nie używam żadnych półproduktw po terminie, kiedyś wydawało mi się, że aloes jest całkiem ok i po dodaniu do toniku popsuł mi się po 4 dniach,a powinien wytrzymać 3 tygodnie. Także wyrzucam - z bólem serca, ale nauczyłam się, że lepiej to zrobić niż popsuć przez jeden niepewny składnik jakiś wyrób własnej roboty ;)

      Tak, nakładam filtry pod oczy, podwójną warstwę. Dlatego zwracam uwagę na to, by filtr nie podrażniał i nie powodował łzawienia ;)

      Usuń
  13. pisałaś kiedyś że masz uporczywy trądzik może rzucisz okiem na to? http://www.tlustezycie.pl/2012/11/jak-chore-jelita-powoduja-tradzik.html

    OdpowiedzUsuń
  14. hej:) mam pytanie odnośnie filtrów do twarzy. Stosuję teraz Vichy ten matujący spf50 i spisuje się genialnie na mojej mieszanej cerze, ale... nakładam go również na okolice oczu i jak na razie nie zauważyłam żeby przesuszał, ale boje się, że po dłuższym czasie może zacząć to robić... i stąd moje pytanie, czy ten filtr nadaje się również na okolicę oczu, czy nie zrobi mi tam krzywdy, czy może zainwestować w drugi, np. nawilżający krem z filtrem, który będę stosować na okolicę oczu, a ten z Vichy na pozostałą część twarzy?? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedz, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat... pozdrawiam;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To zależy, ja generalnie nie mam problemu z kładzeniem kremów z filtrem pod oczy, zawsze możesz kłaść pod krem z filtrem lekkie serum, które nie będzie kolidować z przenikaniem filtrów chemicznych ;)

      Usuń
    2. dziękuję za odpowiedz:** chodzi mi jedynie o ten filtr z Vichy, bo jeśli kosmetyk jest matujący, to nie nakładam go na okolicę oczu i stąd moje obawy... a jakie serum poleciłabyś pod filtr?? mam cerę mieszaną, naczynkową z rozszerzonymi porami, skłonną do powstawania grudek,zaskórników... bardzo trudno mi nad nią zapanować. Teraz jesienią zaczęłam ją złuszczać tonikami z kwasami PHA6% naprzemiennie z BHA2% i widzę dużą poprawę, grudek jest coraz mniej i pory są zwężone, tylko skóra jest podrażniona, ale nie łuszczy się... może mogłabyś polecić mi jakieś serum pod krem z filtrem?? niestety jestem laikiem jeśli chodzi o ukręcenie własnych produktów, jedynie zamawiam zestawy z BU, bo są łatwe w przygotowaniu... aaa i czy te kwasy nie kollidują ze sobą, ja stosuję je codziennie (w jeden dzień PHA i drugi BHA i tak na okrągło) i buzia wygląda coraz ładniej i ten sposób mi odpowiada, tylko naczynka stają się bardziej nadreaktywne:/ przepraszam, za tyle pytań, ale jesteś moim guru jeśli chodzi o pielęgnację cery ;))

      Usuń
    3. Nie musi wysuszać skóry, ale jeśli się tego obawiasz warto nałożyć lekki krem na ten obszar, albo serum, natomiast na resztę twarzy nie nakładać nic. Z BiochemiiUrody bardzo polubiłam serum Flavo C wersja lekka, choć nie tak bardzo - stąd pomysł na jeszcze lżejsze serum według mojej receptury. Jest naprawdę proste w wykonaniu i daje świetne rezultaty ;)
      Wspominasz o naczynkach - polecam kompleks liposomowy na naczynka z Naturalissa, kwas glicyrynyzowy, witaminę B3, hydrolat z kocanki włoskiej. Można tymi półproduktami wzbogacać wszystko ;)
      Kwasy nie kolidują ze sobą jeśli są stosowane o rożnych porach dnia, stosowanie ich bezpośrednio po sobie mogłoby wywołać podrażnienia.

      Usuń
    4. dziękuje Ci bardzo za odpowiedzi ;))) pozdrawiam

      Usuń
  15. Chętnie przeczytałabym coś na temat stosowania retinoidów w zakresie działania przeciwzmarszczkowego. Można znaleźć wiele informacji na temat stosowaniu ich w wypadku leczenia trądziku, a ja zaś chciałabym bardzo przeczytać rzeczowy post w Twoim wykonaniu o tym drugim aspekcie stosowania retinodiów.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pomyślę nad takim artykułem, ale w sezonie jesienno-zimowym, taką porą roku rzadko kto sięga po mocniejsze środki - zwiększona skłonność do poparzeń i podrażnień oraz dłuższy kontakt ze słońcem często wykluczają się z efektem przeciwzmarszczkowym, który nie zawsze działa w przypadku retinoidów - to drażniące środki, teoria teorią, ale mogą wywołać silne atopie, odwodnienie głębszych warstw naskórka i nadwrażliwosć, a taki typ skóry jak udowodniono starzeje się znacznie szybciej :)

      Usuń
    2. Fantastycznie, nie mogę się doczekać :) Twój blog jest naprawdę wyjątkowy, można z niego wynieść masę informacji. Powinnaś pomyśleć nad wydaniem książki - skoro udało się stworzyć takie pozycje blogerkom włosowym, czy też zajmującym się ziołami, to taki poradnik / kompendium wiedzy o dbaniu o cerę też na pewno świetnie przyjęłoby się na rynku.

      Usuń
  16. Hej, mam ogromną prośbę. Czy mogłabyś krok po kroku opisać jak sporządzić peeling kwasowy o niskim pH i przynajmniej 30% stężeniu, chodzi o stopy, więc zależy mi, aby peeling był silnie i głęboko złuszczający. Bardzo proszę oodpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  17. Cudowny artykuł, tyle cennych porad. Dziękuje!
    Do pielęgnacji swojej skóry używam też kosmetyków z dodatkiem aloesu bardzo dobrze to działa na mnie :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  19. Hmm, ciekawe trzeba by to poprostuj wypróbować

    OdpowiedzUsuń
  20. No własnie triki makijażowe są badzo ważne jesli się je zna :)

    OdpowiedzUsuń

Super, że jesteś! 👍👍👍

Jeśli komentujesz - podpisz się. Zwracam się tak jak Ty, do konkretnej osoby. Postaram się odpowiedzieć na Twój komentarz w przeciągu kilku, najbliższych dni.

Jeśli tracisz wiarę i wymagasz kompleksowej pomocy i opieki - napisz do mnie (mademoiselleeve@wp.pl), oferuję najwyższą i najbardziej profesjonalną jakość usługi w zakresie prawidłowej pielęgnacji. Nie udzielam rozbudowanych porad ani nie polecam konkretnych produktów w sekcji komentarzy - obejmuje go zakres moich odpłatnych usług.

Proszę nie umieszczać analiz składu - w sieci istnieją specjalne narzędzia, które wykonają to zarówno za Ciebie, jak i za mnie.

Proszę o niereklamowanie się na moim blogu. Reklama w tym miejscu jest płatna oraz stosownie oznaczana, a każdy jej nieopłacony i nieskonsultowany przejaw będzie skrupulatnie moderowany.

Artykuły sponsorowane na moim blogu mają dokładne oznaczenia - jeżeli taka informacja nie znajduje się na końcu artykułu, produkty, testy kosmetyków, zdjęcia oraz opracowanie tekstu pochłonęły jedynie moje własne zasoby finansowe i czas.

Pamiętaj, że umieszczenie komentarza to świadoma akceptacja regulaminu - jeśli zostaje on naruszony - podlega moderacji administratora. Nie tłumaczę się dlaczego - bądźmy tutaj dla siebie ludzcy.

Cześć!